Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZD97SB
D38999/20ZD97SB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZD97SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZD97SB.pdf
Availability of D38999/20ZD97SB
QUANTITY
D38999/20ZD97SB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZD97SB
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZD97SB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZD97SB
Related LinksD38999/, D38999/20ZD97SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZD97SB Details Description
Related parts for D38999/20ZD97SB
IC LOGIC HEX INVERTER 14-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
THERMISTOR PTC OCP 9.40 OHM 25C datasheet.pdf
IC LED DRVR 16 SEG 8 CHAR 44MQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.6M OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 12MM BLACK datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 0.4W 3017 datasheet.pdf