Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZE26PN-LC
D38999/20ZE26PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZE26PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 26C 26#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZE26PN-LC.pdf
Availability of D38999/20ZE26PN-LC
QUANTITY
D38999/20ZE26PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZE26PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZE26PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZE26PN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZE26PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZE26PN-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZE26PN-LC
RES 3.16K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V X7R 0603 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 3.15"L X 1.58"W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D4NL-4DFH-B datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V DPAK datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP DE, AFS S4, datasheet.pdf
JUMPER PLUG 20POS DOUBLE ROW datasheet.pdf
OSC SO 125.000MHZ LVTTL SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 9A M12 datasheet.pdf