Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZE35BC
D38999/20ZE35BC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZE35BC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 55C 55#22D SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZE35BC.pdf
Availability of D38999/20ZE35BC
QUANTITY
D38999/20ZE35BC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZE35BC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZE35BC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZE35BC
Related LinksD38999/, D38999/20ZE35BC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZE35BC Details Description
Related parts for D38999/20ZE35BC
DIODE ZENER ARRAY 6.8V UMD5 datasheet.pdf
IC D/A CONV 16BIT PAR 28-SSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 150MW 0603 datasheet.pdf
CONN EH USB A-B NICKEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT D-SUB 104POS SERIES 90 datasheet.pdf
POWER MODULE IGBT 600V 200A SP6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OFF-LINE SWITCH PWM 10SDIP datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 150MA 17 OHM TH datasheet.pdf