Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZF35HN
D38999/20ZF35HN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZF35HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 66C 66#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZF35HN.pdf
Availability of D38999/20ZF35HN
QUANTITY
D38999/20ZF35HN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZF35HN
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZF35HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZF35HN
Related LinksD38999/, D38999/20ZF35HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZF35HN Details Description
Related parts for D38999/20ZF35HN
CAP CER 0.33UF 630V X7R 3640 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 ESD 8NSOIC datasheet.pdf
ZW SENSOR HD 20MM 0.3M CBL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V HCSL 20PPM 5X7MM datasheet.pdf