Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZG16HN-LC
D38999/20ZG16HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZG16HN-LC
Brief Description
TV 16C 16#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZG16HN-LC.pdf
Availability of D38999/20ZG16HN-LC
QUANTITY
D38999/20ZG16HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZG16HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZG16HN-LC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZG16HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZG16HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZG16HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZG16HN-LC
FUSE BOARD MOUNT 1.6A 250VAC RAD datasheet.pdf
IC BATT CHRGR ION/POLY 16-VFQFPN datasheet.pdf
IC 4BIT BINARY RIPPLE 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PIN datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
IC PD FRONT END CTLR 16DFN datasheet.pdf
DL LVL FLOATSW 177MM TOTAL L datasheet.pdf
VARISTOR 612V 5KA DISC 14MM datasheet.pdf