Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZG39SD
D38999/20ZG39SD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZG39SD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 39C 37#20 2#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZG39SD.pdf
Availability of D38999/20ZG39SD
QUANTITY
D38999/20ZG39SD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZG39SD
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZG39SD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZG39SD
Related LinksD38999/, D38999/20ZG39SD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZG39SD Details Description
Related parts for D38999/20ZG39SD
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONNECTOR ASSY 12MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 681 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 84POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
XFRMR MODULE 1PORT 1:1 10/100 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 5A TO220F-2L datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 250V X5R 0805 datasheet.pdf