Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZG41HN
D38999/20ZG41HN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZG41HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 41C 41#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZG41HN.pdf
Availability of D38999/20ZG41HN
QUANTITY
D38999/20ZG41HN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZG41HN
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZG41HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZG41HN
Related LinksD38999/, D38999/20ZG41HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZG41HN Details Description
Related parts for D38999/20ZG41HN
RES 750K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
PHOTODIODE BLUE .17MM SQ SOT SMD datasheet.pdf
FITTING INSIDE CORNER T170 GRAY datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 0.05A 3PIN SPT datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
STAR RING (STEEL) ON TAPE datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 5% 2W 4525 datasheet.pdf
DIODE PIN SGL 80V 100MA TSLP2-19 datasheet.pdf
REAR COVER datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 12.2A DFN2050-4 datasheet.pdf