Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZG41SN-LC
D38999/20ZG41SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZG41SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 41C 41#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZG41SN-LC.pdf
Availability of D38999/20ZG41SN-LC
QUANTITY
D38999/20ZG41SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZG41SN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZG41SN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZG41SN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZG41SN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZG41SN-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZG41SN-LC
IC SWITCH QUAD 2X1 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST 15A 250V datasheet.pdf
FUSE 5A 500V HS FERRULE datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 125MW 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 500' datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 2.5V 20% 1210 datasheet.pdf