Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZH35PA
D38999/20ZH35PA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZH35PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 100C 100#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZH35PA.pdf
Availability of D38999/20ZH35PA
QUANTITY
D38999/20ZH35PA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZH35PA
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZH35PA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZH35PA
Related LinksD38999/, D38999/20ZH35PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZH35PA Details Description
Related parts for D38999/20ZH35PA
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 44A DPAK datasheet.pdf
SW LIMT SPDT 10A FORK LVR LOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN PLUG IDC 68POS datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CUSTOM CONNECTORS datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf