Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZH53JC-LC
D38999/20ZH53JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZH53JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 53C 53#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZH53JC-LC.pdf
Availability of D38999/20ZH53JC-LC
QUANTITY
D38999/20ZH53JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZH53JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZH53JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZH53JC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZH53JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZH53JC-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZH53JC-LC
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
SW SNPACT MIN 5A SPDT LFTAN PCB datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 25.8A 5 MOHM TH datasheet.pdf
CONN IDC 11POS 2.54MM 22AWG GOLD datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.25 OHM 1% 20W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A AXIAL datasheet.pdf
MODEM CELLULAR DUAL CDMA datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
1000UF 250V 35X50MM 85C 12000H datasheet.pdf