Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZH53SN
D38999/20ZH53SN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZH53SN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 53C 53#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZH53SN.pdf
Availability of D38999/20ZH53SN
QUANTITY
D38999/20ZH53SN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZH53SN
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZH53SN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZH53SN
Related LinksD38999/, D38999/20ZH53SN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZH53SN Details Description
Related parts for D38999/20ZH53SN
CONV DC-DC 48V 65W DUAL SMD STD datasheet.pdf
CAP ALUM 82000UF 25V SCREW datasheet.pdf
FUSE LINKS FOR RLN 250V 150A datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1820 WHITE datasheet.pdf
ASS'Y FOR MICRO SIM H1.24 6POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf