Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZH55JN-LC
D38999/20ZH55JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZH55JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 55C 55#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZH55JN-LC.pdf
Availability of D38999/20ZH55JN-LC
QUANTITY
D38999/20ZH55JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZH55JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZH55JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZH55JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZH55JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZH55JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZH55JN-LC
CONN TERM BLK PCB 5.08MM 7POS BK datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 15A TO220F datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
IC MMIC MULTIPLIER X2 BB 12SMD datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf