Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ11BB
D38999/20ZJ11BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ11BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 2#20 9#10 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ11BB.pdf
Availability of D38999/20ZJ11BB
QUANTITY
D38999/20ZJ11BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ11BB
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ11BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ11BB
Related LinksD38999/, D38999/20ZJ11BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ11BB Details Description
Related parts for D38999/20ZJ11BB
CONN HEADER .100 DUAL STR 18POS datasheet.pdf
SW ROTARY DP 200MA 0.3" 4POS PC datasheet.pdf
BATT VRLA 12V 26AH datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
HEATSHRINK 40/12MM-48" datasheet.pdf
CONN RCPT SAS VERT datasheet.pdf
CAP MICA 30PF 2% 300V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 36 (32 + 4 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 2.4M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf