Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ19PA-LC
D38999/20ZJ19PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ19PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#12 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ19PA-LC.pdf
Availability of D38999/20ZJ19PA-LC
QUANTITY
D38999/20ZJ19PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ19PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ19PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ19PA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZJ19PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ19PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZJ19PA-LC
IDC CABLE- APR20A/ AE20M / X datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 44A TO-252 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
IDC HEADER .100" 26POS SHROUDED datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-3070-A datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 800W datasheet.pdf