Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ29SB
D38999/20ZJ29SB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ29SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 29C 29#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ29SB.pdf
Availability of D38999/20ZJ29SB
QUANTITY
D38999/20ZJ29SB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ29SB
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ29SB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ29SB
Related LinksD38999/, D38999/20ZJ29SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ29SB Details Description
Related parts for D38999/20ZJ29SB
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 200MHZ 28SSOP datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT datasheet.pdf
4 PB SW BARRIERS ON LONG SIDE datasheet.pdf
EXPLOSIONPROOF LIMIT SWES LSX datasheet.pdf
RES 51 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 120POS datasheet.pdf