Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ37BD
D38999/20ZJ37BD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ37BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 39C 39#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ37BD.pdf
Availability of D38999/20ZJ37BD
QUANTITY
D38999/20ZJ37BD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ37BD
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ37BD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ37BD
Related LinksD38999/, D38999/20ZJ37BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ37BD Details Description
Related parts for D38999/20ZJ37BD
IDC CABLE - MDM60T/MC60F/MDM60T datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 0.56 OHM 5% AXL datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 2POS datasheet.pdf
RELAY TIMER SPDT 5A 24-240V datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 1W DO216 datasheet.pdf