Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZJ90AA
D38999/20ZJ90AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZJ90AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 46C MIXED PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZJ90AA.pdf
Availability of D38999/20ZJ90AA
QUANTITY
D38999/20ZJ90AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZJ90AA
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZJ90AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZJ90AA
Related LinksD38999/, D38999/20ZJ90AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZJ90AA Details Description
Related parts for D38999/20ZJ90AA
CAP TANT 100UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
IND DELAY LINE 900PS 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 47PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 26MM datasheet.pdf
CIR BRKR SOLID STATE 1A 24VDC datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 6.65K OHM .3W 1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf