Amphenol Aerospace Operations D38999/24FB98HB-LC
D38999/24FB98HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FB98HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN
Datasheet Download
D38999/24FB98HB-LC.pdf
Availability of D38999/24FB98HB-LC
QUANTITY
D38999/24FB98HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FB98HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FB98HB-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FB98HB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FB98HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FB98HB-LC Details Description
Related parts for D38999/24FB98HB-LC
CONN HEADER .100 DUAL STR 62POS datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE HOUSING 6POS 2MM datasheet.pdf
FITTING OUT COR LD/LDP5 WHT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
PTC RESETBL 6V 1206 1.50A LOW-R datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 64POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 60K OHM 5% 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE PIN datasheet.pdf