Amphenol Aerospace Operations D38999/24FC4JC-LC
D38999/24FC4JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FC4JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FC4JC-LC.pdf
Availability of D38999/24FC4JC-LC
QUANTITY
D38999/24FC4JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FC4JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FC4JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FC4JC-LC
Related LinksD38999/2, D38999/24FC4JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FC4JC-LC Details Description
Related parts for D38999/24FC4JC-LC
CONN SOCKET 24-20AWG CRIMP HALT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64VFQFN datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 35.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SAFETY MAT 1200X1800MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf