Amphenol Aerospace Operations D38999/24FC98JC-LC
D38999/24FC98JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FC98JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FC98JC-LC.pdf
Availability of D38999/24FC98JC-LC
QUANTITY
D38999/24FC98JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FC98JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FC98JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FC98JC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FC98JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FC98JC-LC Details Description
Related parts for D38999/24FC98JC-LC
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 30POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
QUICKIE* HEADER datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 1M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 20 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 12V 8.3A datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 24POS datasheet.pdf