Amphenol Aerospace Operations D38999/24FE8JN-LC
D38999/24FE8JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FE8JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FE8JN-LC.pdf
Availability of D38999/24FE8JN-LC
QUANTITY
D38999/24FE8JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FE8JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FE8JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FE8JN-LC
Related LinksD38999/2, D38999/24FE8JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FE8JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24FE8JN-LC
CABLE D-SUB-AMP37B/AE37G/AFP37B datasheet.pdf
RES SMD 97.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10UMAX datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RD/GN RD/GN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
SENSOR REED SPST-NO SCREW MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CBL SGL-END STR 19POS FMALE 6' datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 20% 275VAC RADIAL datasheet.pdf