Amphenol Aerospace Operations D38999/24FF11JD-LC
D38999/24FF11JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FF11JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS
Datasheet Download
D38999/24FF11JD-LC.pdf
Availability of D38999/24FF11JD-LC
QUANTITY
D38999/24FF11JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FF11JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FF11JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FF11JD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FF11JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FF11JD-LC Details Description
Related parts for D38999/24FF11JD-LC
RES 100 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CONTACT FEMALE 24-26AWG HD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V datasheet.pdf
LED PANEL IND 5V CLEAR datasheet.pdf
RES 213 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES 3.22M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
LM2NZF5.08/34/135 3.5SN OR datasheet.pdf
508 TB SOC OPEN VERTICAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf