Vishay/Vitramon VJ0805D111FLAAJ
VJ0805D111FLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D111FLAAJ
Brief Description
CAP CER 110PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D111FLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D111FLAAJ
QUANTITY
VJ0805D111FLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D111FLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D111FLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D111FLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D111FLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D111FLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D111FLAAJ
IC CONV PWM UVLO HV 7DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENS 1000PSI 9/16-18 UNF 1-5V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
HT518 RA REC RMVL PRSS W/TLNG datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS PNL MNT SKT datasheet.pdf