Amphenol Aerospace Operations D38999/24FF32JA-LC
D38999/24FF32JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FF32JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FF32JA-LC.pdf
Availability of D38999/24FF32JA-LC
QUANTITY
D38999/24FF32JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FF32JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FF32JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FF32JA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FF32JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FF32JA-LC Details Description
Related parts for D38999/24FF32JA-LC
IC TXRX 5V RS232 LOW PWR 28-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL ROTARY 64 CPR datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 1.1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf