Amphenol Aerospace Operations D38999/24FF35JC-LC
D38999/24FF35JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FF35JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FF35JC-LC.pdf
Availability of D38999/24FF35JC-LC
QUANTITY
D38999/24FF35JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FF35JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FF35JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FF35JC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FF35JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FF35JC-LC Details Description
Related parts for D38999/24FF35JC-LC
IC INVERTER HEX LV CMOS 14TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 71A D2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER 43POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC CTRLR VID QUICK-PWM 40-TQFN datasheet.pdf
HEADER 24POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
PLUG FEMALE 3POS METAL CAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf