CTS Electronic Components 403I35S32M00000
403I35S32M00000 picture photo
Mfg. Part Number
403I35S32M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 30ppm Series 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
403I35S32M00000.pdf
Availability of 403I35S32M00000
QUANTITY
403I35S32M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 403I35S32M00000
Internal Part NumberEIS-403I35S32M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information403 Series RoHS Cert
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series403
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)403I35S32M00000
Related Links403I35S, 403I35S32M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
403I35S32M00000 Details Description
Related parts for 403I35S32M00000
RND STNDOFF 10-32 CERAMIC 1-1/2" datasheet.pdf
IC OPAMP/COMP/REF MICRPWR 8MSOP datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 5V DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 28POS GLD datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf