Amphenol Aerospace Operations D38999/24FF35JD-LC
D38999/24FF35JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FF35JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FF35JD-LC.pdf
Availability of D38999/24FF35JD-LC
QUANTITY
D38999/24FF35JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FF35JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FF35JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FF35JD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FF35JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FF35JD-LC Details Description
Related parts for D38999/24FF35JD-LC
RES SMD 390 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 90 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" WW datasheet.pdf
IC LATCH OCTAL D 3STATE 20-TSSOP datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 30POS SMD datasheet.pdf
PLUG AC CHINA datasheet.pdf
ADC 12BIT 2CH 80MSPS 48VQFN datasheet.pdf
MAIN DEVICE SUB ASSY 200A datasheet.pdf