Amphenol Aerospace Operations D38999/24FG11HE-LC
D38999/24FG11HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FG11HE-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/24FG11HE-LC.pdf
Availability of D38999/24FG11HE-LC
QUANTITY
D38999/24FG11HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FG11HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FG11HE-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FG11HE-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FG11HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FG11HE-LC Details Description
Related parts for D38999/24FG11HE-LC
Crystal 20.0000MHz 50ppm 16pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC DAC DUAL V-OUT 8BIT LP 8-UMAX datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 82UF 10% 75VDC RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
RES 91 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 243K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf