Amphenol Aerospace Operations D38999/24FG41JN-LC
D38999/24FG41JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FG41JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FG41JN-LC.pdf
Availability of D38999/24FG41JN-LC
QUANTITY
D38999/24FG41JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FG41JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FG41JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FG41JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FG41JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FG41JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24FG41JN-LC
CAP FILM 470PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM40T/MC40F/MDM40T datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 7/16 4-20 MA datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 8.9PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 68.1 OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CIR BRKR SOLID STATE 3A 24VDC datasheet.pdf