Stackpole Electronics Inc. RAVF164DFT75R0
RAVF164DFT75R0 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF164DFT75R0
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 1206
Datasheet Download
RAVF164DFT75R0.pdf
Availability of RAVF164DFT75R0
QUANTITY
RAVF164DFT75R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF164DFT75R0
Internal Part NumberEIS-RAVF164DFT75R0
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)75
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF164DFT75R0
Related LinksRAVF164, RAVF164DFT75R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF164DFT75R0 Details Description
Related parts for RAVF164DFT75R0
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 150V 0606 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 24V datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD GOLD 86POS datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 4.2NS 132CSBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK INSERTION BRIDGE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 4W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 820K OHM 14SOIC datasheet.pdf