Amphenol Aerospace Operations D38999/24FH21JA-LC
D38999/24FH21JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FH21JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FH21JA-LC.pdf
Availability of D38999/24FH21JA-LC
QUANTITY
D38999/24FH21JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FH21JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FH21JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FH21JA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FH21JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FH21JA-LC Details Description
Related parts for D38999/24FH21JA-LC
FUSE BOARD MOUNT 2A 250VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 35NS 64TQFP datasheet.pdf
RES MO 3W .1 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX NC 6.4MM 12-24VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 4500UF 25V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .050 150POS DR TH datasheet.pdf