Amphenol Aerospace Operations D38999/24FH55HA-LC
D38999/24FH55HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FH55HA-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/24FH55HA-LC.pdf
Availability of D38999/24FH55HA-LC
QUANTITY
D38999/24FH55HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FH55HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FH55HA-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FH55HA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FH55HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FH55HA-LC Details Description
Related parts for D38999/24FH55HA-LC
RES SMD 84.5 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
IC AMP MODULE 24VDC SOT115 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 2.43 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER DIP TO 16SOIC datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 41 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE PIN M8 datasheet.pdf