Amphenol Aerospace Operations D38999/24FJ29JA-LC
D38999/24FJ29JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FJ29JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FJ29JA-LC.pdf
Availability of D38999/24FJ29JA-LC
QUANTITY
D38999/24FJ29JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FJ29JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FJ29JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FJ29JA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FJ29JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FJ29JA-LC Details Description
Related parts for D38999/24FJ29JA-LC
SENSOR TRANSDUCER 0.250-4.5V PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
THERMISTOR GLASS BEAD AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
OVERSIZED COLLET ADPT FFA.1E. datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf
HC-EVO-B24PT-BWD-HH-M32-PLRBK datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
1000UF 250V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf