Amphenol Aerospace Operations D38999/24FJ29JD-LC
D38999/24FJ29JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FJ29JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FJ29JD-LC.pdf
Availability of D38999/24FJ29JD-LC
QUANTITY
D38999/24FJ29JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FJ29JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FJ29JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FJ29JD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FJ29JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FJ29JD-LC Details Description
Related parts for D38999/24FJ29JD-LC
RES 523 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 2CH 16QFN datasheet.pdf
RES MO 3W 200 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 3/8-24 UNF 1-5V datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 600MA 80 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2910 datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FULLY POTTED LIMIT SWES datasheet.pdf
SCR FAST SWITCH 325A 600V T70 datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf