Amphenol Aerospace Operations D38999/24FJ61JA-LC
D38999/24FJ61JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FJ61JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24FJ61JA-LC.pdf
Availability of D38999/24FJ61JA-LC
QUANTITY
D38999/24FJ61JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FJ61JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FJ61JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FJ61JA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FJ61JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FJ61JA-LC Details Description
Related parts for D38999/24FJ61JA-LC
CONN SPADE SPRG 20-24 AWG #4 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 1.5V 12MM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DL 15GOLD SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
HEAT-RESISTANT JOINT FIBER 300MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf