Amphenol Aerospace Operations D38999/24FJ90PB-LC
D38999/24FJ90PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FJ90PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 46C MIXED PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24FJ90PB-LC.pdf
Availability of D38999/24FJ90PB-LC
QUANTITY
D38999/24FJ90PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FJ90PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FJ90PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FJ90PB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FJ90PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FJ90PB-LC Details Description
Related parts for D38999/24FJ90PB-LC
RES SMD 0.01 OHM 5% 1.5W J LEAD datasheet.pdf
LED PANEL RED DIFF SNAP-IN datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 4COND 8AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.2W S-MINI datasheet.pdf
POWER CORD IEC 3' GRAY datasheet.pdf
RES SMD 3.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC USB POWER SWITCH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf