Amphenol Aerospace Operations D38999/24JA35BC
D38999/24JA35BC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JA35BC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 6C 6#22D SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24JA35BC.pdf
Availability of D38999/24JA35BC
QUANTITY
D38999/24JA35BC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JA35BC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JA35BC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JA35BC
Related LinksD38999/, D38999/24JA35BC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JA35BC Details Description
Related parts for D38999/24JA35BC
IC SWITCH QUAD SPST 14SOIC datasheet.pdf
BOARD EVAL 802.15.4 ATMEGA128 datasheet.pdf
IC DSP FLOATING POINT 256BGA datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V T/H datasheet.pdf
DIODE ZENER 6V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 11 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SCR INV STUD 80A 1000V TO-94 datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF13 ACCESSORY datasheet.pdf
SS TIMR INTERVAL, 2.5S, 24VAC datasheet.pdf