Amphenol Aerospace Operations D38999/24JA35JN-LC
D38999/24JA35JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JA35JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 6C 6#22D SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24JA35JN-LC.pdf
Availability of D38999/24JA35JN-LC
QUANTITY
D38999/24JA35JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JA35JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JA35JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JA35JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JA35JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JA35JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24JA35JN-LC
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 2POS .163" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
WINDOW NEMA4 STEEL 24.7X16.7" datasheet.pdf
EMITTER IR 870NM 100MA TO-18 datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 267MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
D-SUB NMB datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CAP FILM 2.4UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf