Amphenol Aerospace Operations D38999/24JA35SC-LC
D38999/24JA35SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JA35SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 6C 6#22D SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24JA35SC-LC.pdf
Availability of D38999/24JA35SC-LC
QUANTITY
D38999/24JA35SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JA35SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JA35SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JA35SC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JA35SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JA35SC-LC Details Description
Related parts for D38999/24JA35SC-LC
SWITCH KEYLOCK RND ALT 2POS SPDT datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOD IPM DUAL 1200V 100A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 259K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 5W T18 datasheet.pdf