Amphenol Aerospace Operations D38999/24JD18SB-LC
D38999/24JD18SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JD18SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JD18SB-LC.pdf
Availability of D38999/24JD18SB-LC
QUANTITY
D38999/24JD18SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JD18SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JD18SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JD18SB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JD18SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JD18SB-LC Details Description
Related parts for D38999/24JD18SB-LC
IC RS232 MULTCH DRVR/RCVR 28SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 16POS 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
MAIN MODULE FOR NA40(RECEIVER) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
MOD RFID 2PORT UHF EMB UART GEN2 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
LGH 1/2 SNGL MLD END datasheet.pdf
INDUCTOR 14.0 X 12.8 X 6.5 0.4UH datasheet.pdf