Amphenol Aerospace Operations D38999/24JD18SC-LC
D38999/24JD18SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JD18SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JD18SC-LC.pdf
Availability of D38999/24JD18SC-LC
QUANTITY
D38999/24JD18SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JD18SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JD18SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JD18SC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JD18SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JD18SC-LC Details Description
Related parts for D38999/24JD18SC-LC
TRANS PREBIAS PNP 246MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC XDCP SGL 100TAP 10K 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
HEATSHRINK 100/52MM BLACK datasheet.pdf
RES SMD 4.7M OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 3.6UH 325MA 2.15 OHM datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS CABLE PIN datasheet.pdf