Amphenol Aerospace Operations D38999/24JD19HA-LC
D38999/24JD19HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JD19HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JD19HA-LC.pdf
Availability of D38999/24JD19HA-LC
QUANTITY
D38999/24JD19HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JD19HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JD19HA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JD19HA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JD19HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JD19HA-LC Details Description
Related parts for D38999/24JD19HA-LC
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 2KW datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
DIP SW ASSY-BLK MPMT-4POS datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
2MM MGRID VHDR .38AULF 14CKT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS PNL MNT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN INSERT 4POS FLUSH PIN datasheet.pdf