Amphenol Aerospace Operations D38999/24JD97BB
D38999/24JD97BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JD97BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JD97BB.pdf
Availability of D38999/24JD97BB
QUANTITY
D38999/24JD97BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JD97BB
Internal Part NumberEIS-D38999/24JD97BB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JD97BB
Related LinksD38999/, D38999/24JD97BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JD97BB Details Description
Related parts for D38999/24JD97BB
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 320MA 610 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.9A 32 MOHM SMD datasheet.pdf
TECH SUPPORT CW DSP 56800 1YEAR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RING AVIKRIMP (B-523-06) datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC SOD123 datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf