Amphenol Aerospace Operations D38999/24JE6JA-LC
D38999/24JE6JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JE6JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JE6JA-LC.pdf
Availability of D38999/24JE6JA-LC
QUANTITY
D38999/24JE6JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JE6JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JE6JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JE6JA-LC
Related LinksD38999/2, D38999/24JE6JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JE6JA-LC Details Description
Related parts for D38999/24JE6JA-LC
DIODE SCHOTTKY 30V 1A MFLAT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 820MA SOT323 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 1.4W 24V datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 11.77"L X 9.9"W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 18 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CAP CER 27PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 5W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf
JT 55C 55#22D SKT RECP datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL REAR 3MM FLAT 4MM datasheet.pdf