Amphenol Aerospace Operations D38999/24JF11BA
D38999/24JF11BA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JF11BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JF11BA.pdf
Availability of D38999/24JF11BA
QUANTITY
D38999/24JF11BA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JF11BA
Internal Part NumberEIS-D38999/24JF11BA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JF11BA
Related LinksD38999/, D38999/24JF11BA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JF11BA Details Description
Related parts for D38999/24JF11BA
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 150POS R/A datasheet.pdf