Amphenol Aerospace Operations D38999/24JF11HC
D38999/24JF11HC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JF11HC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JF11HC.pdf
Availability of D38999/24JF11HC
QUANTITY
D38999/24JF11HC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JF11HC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JF11HC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JF11HC
Related LinksD38999/, D38999/24JF11HC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JF11HC Details Description
Related parts for D38999/24JF11HC
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V datasheet.pdf
DEV KIT F220/221/226/230/231/236 datasheet.pdf
CABINT VISNCB 36.29X23.62X23.62" datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 1800A 660VAC datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 14.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 1MHZ 8SOP datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf