Amphenol Aerospace Operations D38999/24JF28AA
D38999/24JF28AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JF28AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 28C 26#20 2#16 PIN J/N RE
Datasheet Download
D38999/24JF28AA.pdf
Availability of D38999/24JF28AA
QUANTITY
D38999/24JF28AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JF28AA
Internal Part NumberEIS-D38999/24JF28AA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JF28AA
Related LinksD38999/, D38999/24JF28AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JF28AA Details Description
Related parts for D38999/24JF28AA
RES SMD 560K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 12NS 100LQFP datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 150 OHM 1% 0805 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
TERM GUIDE SHIELD ASSY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LIGHT PIPE ASSY 2MM 18.0" GRN datasheet.pdf
LIGHT PIPE 1MM 20.25" 4MM DIA datasheet.pdf