Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG11JC-LC
D38999/24JG11JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG11JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JG11JC-LC.pdf
Availability of D38999/24JG11JC-LC
QUANTITY
D38999/24JG11JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG11JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG11JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG11JC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JG11JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG11JC-LC Details Description
Related parts for D38999/24JG11JC-LC
CONN RECEPT RANG 200POS GOLD PCB datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 68 OHM 10% 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP SAMPLE HOLD 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALMNT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.37A 120 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf