Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG16AB
D38999/24JG16AB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG16AB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG16AB.pdf
Availability of D38999/24JG16AB
QUANTITY
D38999/24JG16AB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG16AB
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG16AB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG16AB
Related LinksD38999/, D38999/24JG16AB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG16AB Details Description
Related parts for D38999/24JG16AB
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
BNC MALE/BNC MALE R/A RG58 60" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 43POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C OCTAL 16TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 100C S 10" WHT FLOAT NI datasheet.pdf