TDK Corporation VLS3010ET-220M-CA
VLS3010ET-220M-CA picture photo
Mfg. Part Number
VLS3010ET-220M-CA
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 600MA 900 MOHM
Datasheet Download
VLS3010ET-220M-CA.pdf
Availability of VLS3010ET-220M-CA
QUANTITY
VLS3010ET-220M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of VLS3010ET-220M-CA
Internal Part NumberEIS-VLS3010ET-220M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesVLS-E-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating600mA
Current - Saturation380mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLS3010ET-220M-CA
Related LinksVLS3010E, VLS3010ET-220M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
VLS3010ET-220M-CA Details Description
Related parts for VLS3010ET-220M-CA
BIT TORX T27 2.56" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC ADC 8BIT MPU COMP 20-SOIC datasheet.pdf
OSC XO 132.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 56VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 155-178MHZ SMI datasheet.pdf
RES 19.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP OCTD 3ST 20TSSOP datasheet.pdf
SIZE 16, CLASS D, JUNCTION MODUL datasheet.pdf
HI-TEMP CONN HDR .100 SNGL 36POS datasheet.pdf